Новиот OnePlus 7 е ист како моделот 6Т, но има подобри спецификации

Компанијата OnePlus досега ја држеше јавноста во тајност во врска со новиот уред OnePlus 7 Pro, но сега се појавија нови фотографии и детали за стандардната верзија на овој телефон, наречена OnePlus 7.

Фотографиите покажуваат уред кој личи на минатогодишниот OnePlus 6T, од „notch“-от во облик на капка, преку сензорот за отпечатоци на прст интегриран во екранот, па дури и до двете камери на задната страна.

Веќе е јасно дека дизајнерите на OnePlus не вложиле многу труд во нов дизајн, но спецификациите се значително подобрени во однос на моделот 6Т. Тој ќе го има популарниот Qualcomm Snapdragon 855 процесор, а купувачот ќе може да избере помеѓу 6 или 8GB RAM и помеѓу 128GB или 256GB внатрешна меморија.

Покрај тоа, OnePlus 7 ќе има иста главна камера како и моделот 7 Pro – се работи за камерата на Sony со сензор од 48 мегапиксели. Постои и секундарна камера која веројатно ќе биде задолжена за длабочината на фотографијата. Уредот ќе го напојува батерија од 3.700 mAh, како што беше случајот со моделот 6Т.

Се очекува дека OnePlus 7 ќе чини повеќе од 700 долари, а цената на стандардната „седмица“ ќе биде исклучително важна во борбата со другите ривали кои пласираат модели со поевтини цени. Официјалното претставување на OnePlus 7 и OnePlus 7 Pro е закажано за 14 мај.

реклама

Запалени автомобили на паркинг во Скопје

Read more

Филипче се врати во операционата сала

Read more

Нови 85 случаи од 1.188 тестирања за COVID-19

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Мобилни

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Read more

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Read more

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Read more

Гик

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX лансираше ракета со нови Starlink сателити

Читај повеќе

Богатството на Марк Закерберг порасна на 100 милијарди долари

Читај повеќе

На Арктикот исчезнаа две санти мраз стари 5.000 години

Читај повеќе

Постапката за одобренија за 5G во Македонија ќе почне до крај на годината преку аукција

Читај повеќе

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Читај повеќе

Интерпол: Криминалците го користат COVID-19 за компјутерски напади на поголеми жртви

Читај повеќе

Вакцината на „Novavax“ против COVID-19 успешно произвела антитела

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонци измислија маска која преведува на осум јазици

Читај повеќе