Новиот Samsung Galaxy Fold 2 пристигнува наскоро

Компанијата Samsung во јули или август ќе го претстави наследникот на Galaxy Fold, а на интернет се појавија гласини за него.

SamMobile пишува дека ќе излезе поевтин модел со интерна меморија од 256 GB, додека за моделот со 512 GB ќе биде потребно да се издвојат повеќе пари. Првиот Galaxy Fold беше достапен само со 512 GB интерна меморија по цена од 1.980 долари.

Гласини за наследникот на Galaxy Fold се појавија уште во март минатата година, а тогаш се појави Galaxy Z Flip.

Bloomberg објави дека новиот Fold ќе има 7,7 или 8-инчен екран, додека актуелниот Fold има 7,3-инчен екран.

Новиот Fold би можел да ја наследи камерата на Galaxy S20 Plus кој има телефото камера од 64 MP.

Најважниот аспект ќе биде издржливоста.

реклама

Се влошува состојбата со COVID-19, можни нови рестриктивни мерки

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Мобилни

Познат датумот кога ќе биде претставен долгоочекуваниот OnePlus 8T

Read more

Apple подготвува изненадување за купувачите: Наскоро пристигнува iPhone 12 mini

Read more

Realme го претстави евтиниот смартфон C17 со одлична батерија

Read more

Xiaomi го најави новиот модел Mi 10T Pro за европскиот пазар

Read more

Гик

  • filter

Apple ја отвори првата продавница што плови на вода

Читај повеќе

Јапонската компанија Fujifilm има лек со кој се крати лекувањето од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Што би се случило доколку Сонцето би било помало од Земјата?

Читај повеќе

Метеоролозите останаа без имиња за бурите

Читај повеќе

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку брзо луѓето еволуираат?

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога ќе биде претставен долгоочекуваниот OnePlus 8T

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Читај повеќе

Барајќи лек за коронавирусот, најдоа потенцијална терапија за канцер

Читај повеќе