Новиот Samsung Galaxy Fold 2 пристигнува наскоро

Компанијата Samsung во јули или август ќе го претстави наследникот на Galaxy Fold, а на интернет се појавија гласини за него.

SamMobile пишува дека ќе излезе поевтин модел со интерна меморија од 256 GB, додека за моделот со 512 GB ќе биде потребно да се издвојат повеќе пари. Првиот Galaxy Fold беше достапен само со 512 GB интерна меморија по цена од 1.980 долари.

Гласини за наследникот на Galaxy Fold се појавија уште во март минатата година, а тогаш се појави Galaxy Z Flip.

Bloomberg објави дека новиот Fold ќе има 7,7 или 8-инчен екран, додека актуелниот Fold има 7,3-инчен екран.

Новиот Fold би можел да ја наследи камерата на Galaxy S20 Plus кој има телефото камера од 64 MP.

Најважниот аспект ќе биде издржливоста.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Секси среда

Read more

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Гик

  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе