Новиот SUV на Maserati пристигнува во 2021 година

Автомобилската компанија Maserati официјално го најави пристигнувањето на новиот SUV во 2021 година.

Италијанскиот произведувач потврди дека новиот SUV ќе се појави на пазарот во 2021 година, една година порано од очекуваното. Оваа информација е објавена со најавувањето на новата електрифицирана понуда.

Досега има многу малку детали за новиот SUV, но познато е дека Maserati ќе вложи 800 милиони евра во изработка на новата производствена линија која ќе започне да се произведува на крајот од првиот квартал од годината.

Концептот или продукциската верзија на SUV може да ја видиме наскоро доколку Maserati планира да ги има првите пред-продукциски модели до крајот на годината.

Тоа значи дека новиот SUV најрано може да го видиме во мај, а Maserati порано наговести дека нешто може да се случи во тој месец.

Новиот SUV своето место ќе го најде под моделот Levante.

реклама

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

КОВИД умор: Дали и вам ви е смачено од пандемијата?

Read more

200 нови случаи на коронавирус од 1.828 тестирања

Read more

Концепти

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Read more

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Read more

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more

Volkswagen го објави последниот тизер за Arteon

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Читај повеќе

Mitsubishi прекинува со испораката на нови модели во Европа

Читај повеќе