Новиот „Terminator“ никако да живне на киноблагајните дома

„Terminator: Dark Fate“ продолжува со лошата заработка во Северна Америка  - кешираше само 10,8 милиони долари во вториот викенд од прикажувањето.

Со ова, вкупната заработка на филмот на домашните киноблагајни засега изнесува 48,58 милиони долари. Тоа само покажува дека ни снимањето подобро продолжение не може да ја спаси франшизата за која општата публика прекина да се интересира многу одамна.

Филмот со Линда Хамилтон, Арнолд Шварценегер, Наталија Рејес, Мекензи Дејвис и Габриел Луна се очекува да ги заврши двете недели со вкупна бософис заработка од околу 65-70 милиони долари.

Толку заработи „Rise of the Machines“ во првите пет дена од прикажувањето во 2009 година. Новиот „Terminator“ помина нешто подобро на странските киноблагајни каде собра уште 150,9 милиони долари.

Оваа заработка од 10,8 милиони долари беше доволна за да се пласира на петтото место на домашниот боксофис, а на четврто е „Last Christmas“ со 11,6 милиони долари.

На прво место по заработка викендов на пазарот во Северна Америка е „Midway“ со 17,5 милиони долари.

На второ место е уште една премиера, „Doctor Sleep“ (14,1), а топ три го заокружува „Playing with Fire“ (12,8 милиони долари).

Состојбата на боксофисот во Северна Америка за изминатиот викенд изгледа вака:

реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more

Филм & ТВ

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

Read more

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Read more

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Сцена

  • play_arrow

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Читај повеќе

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

Читај повеќе

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Читај повеќе
  • play_arrow

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Читај повеќе
  • filter

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Читај повеќе