Новиот трејлер за God of War: Ragnarök ја открива приказната

Покрај новиот трејлер за „Ragnarök“, компанијата Sony претстави и контролер инспириран од самата игрица.

На својот State of Play настан јапонската компанија со седиште во Токио го претстави новиот трејлер за игрицата „God of War: Ragnarök“, кој прикажува каква приказна и акција можеме да очекуваме.

Гледајќи го трејлерот, станува јасно дека односот помеѓу Кратос и неговиот син Атреус повторно е важен елемент во приказната. Атреус јасно става дознаење дека има тајна која не сака да ја открие, а и покрај тоа Картос продолжува да го следи. Исто така имаме прилика да видиме какви борби нѐ очекуваат, како и тоа кои се некои од најважните противници.

„God of War: Ragnarök“ е продолжение на популарната игрица од 2018 година. За PS5 и PS4 ќе излезе на 9 ноември. Засега, нажалост, не е познато кога ќе излезе и за компјутери, но се надеваме дека ќе ја почекаме пократко отколку претходната игрица.

Remote video URL

Sony исто така најави дека на денот на премиерата гејмерите ќе можат да купат и ограничена серија DualSense контролер за PlayStation 5. Дизајнот на новиот кионтролер е инспириран од „God of War“ игрицата и на себе носи обележја на мечка и волк, кои ги претставуваат Кратос и Атреус.

Remote video URL

„Ragnarök“ е четвртото продолжение во серијата од втората ера на игрицата, односно нордиската митологија. Првиот дел беше „God of War: A Call from the Wilds“, вториот „God of War: Mimir's Vision“, а третиот „God of War“. Првата ера беше за хеленската митологија и од 2005 до 2013 излегоа вкупно 7 игрици и тоа: „God of War“, „God of War II“, „God of War: Betrayal“, „God of War: Chains of Olympus“, „God of War III“, „God of War: Ghost of Sparta“ и „God of War: Ascension“.

реклама

Главниот украински разузнавач тврди: Путин има двојници, се менуваат по потреба

Read more

Голем неделен хороскоп: Близнаците добиваат „жолт картон“, Бикот конечно ќе ужива

Read more

Се појавија снимки од злогласниот руски „нуклеарен воз“

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

Гејминг

Пробиена заштитата на PlayStation 5, хакер успеа да инсталира игра

Read more

Пристигнува првата Razer Android конзола

Read more

3 најдобри Android игрици кои излегуваат годинава

Read more

Xbox повеќе нема да бара нон-стоп интернет конекција при играњето

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Пробиена заштитата на PlayStation 5, хакер успеа да инсталира игра

Читај повеќе

Нема повеќе бесплатно гледање во 4K на YouTube - ќе мора да се претплатите

Читај повеќе

Европскиот парламент го усвои законот за воведување универзален полнач

Читај повеќе

Разбивање митови: Легендата за жената папа која го водела Ватикан

Читај повеќе

Нашата галаксија губи маса, од неа бегаат мртви ѕвезди

Читај повеќе

Откриени нови детали за серијата Galaxy S23 на Samsung

Читај повеќе

Хакери кријат опасен малвер зад старото лого на Windows 

Читај повеќе

Белгиски универзитет објави откритие за спречување на метастазирање на ракот

Читај повеќе
  • play_arrow

Заглавени во минатото: Авиокомпании сѐ уште користат флопи дискови

Читај повеќе