Новите BMW автомобили од генерацијата М ќе бидат уште помоќни

Првиот човек на одделот М на BMW најави дека нивните нови модели ќе бидат уште помоќни.

Маркус Флеш во изјавата за медиумите ги откри плановите на еден од најценетите оддели во кои веќе со децении наназад се нудат најмоќните и најбрзите автомобили на баварскиот произведувач.

Флеш рече дека одделот М во последните пет години го зголеми производството   за 200 отсто. Половина од моделите од актуелната продукција на BMW ја носат буквата М, а најголемите заслуги ги има моделот M2 Coupé.

Пред претставувањето на новите генерации на моделите М3 и М4, Флеш рече дека во плановите на М одделот засега нема електрични модели, но најави дека сè уште има простор за адекватни решенија кои ги вклучуваат само моторите со внатрешно согорување кои ќе бидат уште помоќни од сегашните.

„Моќта без контрола нема смисла, а ние знаеме како се прават оптимално избалансираните спортски автомобили во кои уживаат нашите купувачи, па со овој тренд ќе продолжиме и во иднина“, вели Флеш.

Тагови
реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Концепти

Како би изгледал суперспортскиот автомобил на Rolls-Royce?

Read more

Вака би изгледал Volkswagen Golf Country

Read more

Mercedes подготвува нов електричен кросовер EQB

Read more

Новите BMW автомобили од генерацијата М ќе бидат уште помоќни

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Како правилно се изговара BMW?

Читај повеќе

Макрон со 8 милијарди евра ќе ја прави Франција лидер за електрични автомобили во Европа

Читај повеќе
  • filter

KIA го претстави освежениот модел Rio

Читај повеќе

Hyundai ја објави првата фотографија од новиот Santa Fe

Читај повеќе

Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Читај повеќе