Новите рендери го откриваат изгледот на Galaxy Z Flip 4 и Z Fold 4 во различни бои

Познатиот типстер на Twitter, Еван Блас, објави нови рендери на претстојните преклопни телефони на Samsung.

Станува збор за Galaxy Z Flip 4 и Z Fold 4 кои официјално ќе бидат претставени на 10 август, а овој пат станува збор за официјалните рендери кои се најдоа во посед на Blass.

Сè повеќе луѓе ја прифаќаат новата форма на паметни телефони, а Samsung претходно потврди дека луѓето имаат поголема веројатност да менуваат брендови поради Galaxy Flip 3 отколку поради флагшип моделите. За само неколку дена јужнокорејскиот гигант ќе претстави нови верзии на телефони на преклоп, кои ќе ја видат „светлината на денот“ на настанот Unpacked закажан за 10 август.

Ако има и такви кои сѐ уште не знаат како ќе изгледаат Galaxy Flip 4 и Galaxy Fold 4, сега благодарение на Блас имаат можност да видат рендери кои ги прикажуваат уредите од речиси сите агли, како и во различни бои и тоа сина, бора виолетова, графит и розева златна.

Точно, рендерите не откриваат дали Fold 4 има селфи камера сместена под екранот како минатогодишниот модел, како и дали конечно ќе има слот за S Pen. Претходно се шпекулираше за тоа, но последните гласини велат дека сепак нема да го има.

Тагови
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Мобилни

Nio влегува на пазарот на мобилни телефони, првиот модел ќе пристигне следната година

Read more

OnePlus го претстави смартфонот OnePlus 10T, познати и цените

Read more

Samsung ви овозможува да ги скриете вашите податоци од сервисерите на телефони

Read more

Како се покажа Nothing Phone (1) на тестот за издржливост?

Read more
 

Гик

Екстензии за Chrome и Edge крадат мејлови на корисниците

Читај повеќе

Зошто не треба да го полните телефонот на јавни места?

Читај повеќе

Роботот MIRA ќе може да врши операции на МВС

Читај повеќе

Маск го предизвика извршниот директор на Twitter на јавна дебата за ботовите

Читај повеќе

Русија ќе ги шпионира Американците и во вселената

Читај повеќе

Гејмерите повеќе го сакаат Windows 10 од Windows 11

Читај повеќе

Австрија има најчиста вода за капење во Европа

Читај повеќе

YouTube доби експериментална функција - зумирање видеа

Читај повеќе

Nio влегува на пазарот на мобилни телефони, првиот модел ќе пристигне следната година

Читај повеќе