Мобилни

Новите смартфони Realme 5 и Realme 5 Pro со четири камери

21. август 2019 - 11:55 | М.С.

Претставени се новите мобилни телефони Realme 5 и Realme 5 Pro со четири камери и ниски цени.

Компанијата Realme го продолжува ширењето на својата понуда. Неодамна ги претстави телефоните Realme 5 и Realme 5 Pro. Се работи за наследниците на моделот Realme 3 кои имаат четири задни камери, а ќе се продаваат по ниски цени.

Realme 5 Pro ќе има Qualcomм Snapdragon 712 процесор, батерија од 4.035 mAh, 6,3 инчен LCD екран со резолуција 1080p, 8 GB RAM и 256 GB интерна меморија. Уредот многу лесно ќе се полни со USB-C порт.

 

 

Задните камери се со сензор на Sony IMX586 од 48 MP(f1/8), широка камера од 8 MP, камера од 2 MP за портрети а селфи камера од 16 MP.

Realme 5 ќе чини околу 140 долари, а Realme 5 Pro околу 200 долари.. 

Коментирај