Новите смартфони Realme 5 и Realme 5 Pro со четири камери

Претставени се новите мобилни телефони Realme 5 и Realme 5 Pro со четири камери и ниски цени.

Компанијата Realme го продолжува ширењето на својата понуда. Неодамна ги претстави телефоните Realme 5 и Realme 5 Pro. Се работи за наследниците на моделот Realme 3 кои имаат четири задни камери, а ќе се продаваат по ниски цени.

Realme 5 Pro ќе има Qualcomм Snapdragon 712 процесор, батерија од 4.035 mAh, 6,3 инчен LCD екран со резолуција 1080p, 8 GB RAM и 256 GB интерна меморија. Уредот многу лесно ќе се полни со USB-C порт.

 

 

Задните камери се со сензор на Sony IMX586 од 48 MP(f1/8), широка камера од 8 MP, камера од 2 MP за портрети а селфи камера од 16 MP.

Realme 5 ќе чини околу 140 долари, а Realme 5 Pro околу 200 долари.. 

реклама

Мобилни

Познат датумот кога ќе биде претставен долгоочекуваниот OnePlus 8T

Read more

Apple подготвува изненадување за купувачите: Наскоро пристигнува iPhone 12 mini

Read more

Realme го претстави евтиниот смартфон C17 со одлична батерија

Read more

Xiaomi го најави новиот модел Mi 10T Pro за европскиот пазар

Read more

Гик

  • play_arrow

Колку брзо луѓето еволуираат?

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога ќе биде претставен долгоочекуваниот OnePlus 8T

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Читај повеќе

Барајќи лек за коронавирусот, најдоа потенцијална терапија за канцер

Читај повеќе
  • filter

Apple подготвува изненадување за купувачите: Наскоро пристигнува iPhone 12 mini

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку ќе ја чини НАСА испраќањето на првата жена на Месечината?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто се намалува мразот во Северен Леден Океан?

Читај повеќе

Решена мистеријата за смртта на 330 слонови во Боцвана

Читај повеќе
  • play_arrow

Познато дали видеоигрите за PS3 ќе бидат достапни за PlayStation 5

Читај повеќе