Новите убавици на Sports Illustrated за 2021

Б.С.Б.
/ 15.03.2021 / 15:31

Иако сè уште е рано, сепак Sports Illustrated понуди увид во изданието  со костимите за капење за 2021 година, откривајќи за кои нови модели станува збор.

Иако има и веќе познати имиња како Кејт Бок и Лаис Рибеиро, изданието вклучува и нови убавици како Танаје Вајт и Натали Маридуена.

Некои модели имаат и интересна биографија, како на пример Меги Ровлинс, која според  New York Post, од ковид медицинска сестра станала бикини кралица. Ровлинс е 28-годишна медицинска сестра од Јужна Каролина, која почнала да работи како модел пред да почне пандемијата со коронавирусот.

29-годишната Танаје има дипломирано на Универзитетот Џорџтаун, а во ноември 2019 година дала отказ од работата во авионската индустрија за да работи како модел.

24-годишната Натали Маридуена е од Илиноис е првото ново лице за 2021 година.

Танаје и Натали се само дел од новите модели кои ќе бидат дел од новото издание, Sports Illustrated ќе продолжи со претставување и во следниот период.

Новото издание треба да излезе на 20 јули.   

Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Стил

Аманда Горман е првата поетеса на насловната на Vogue

Read more

Доза магија во колекцијата „Храбар нов свет“ на АЛШАР

Read more

Луција Јаворчекова, од шампионка во велосипедизам до ѕвезда на Instagram

Read more

Путин прогласен за најсекси маж во Русија

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои важат за најљубоморни

Читај повеќе

Смути од само неколку состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Читај повеќе

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе