Ново дивјаштво на Фелипе Мело, нокаутираше противник

Ветеранот во 2017 се врати во родниот Бразил и оттогаш настапува за Палмејрас. Викендов имаше нов испад откако во судиското надополнување од првиот дел при воздушен дуел буквално го покоси играчот на Баија, напаѓачот Лука.

Противничкиот фудбалер остана да лежи во бесознание, а главниот судија веднаш го исклучи Мело. Во тој момент Палмејрас имаше водство од 1:0, а на крајот натпреварот заврши 2:2.

реклама

Спорт

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Топ 10 моменти во тенисот вредни за Оскар

Read more

Нови видеа

play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more