Ново реално шоу, главна награда – лет во вселената

Се подготвува реално шоу во кое ќе се бараат вљубеници во вселената низ целиот свет, а победникот ќе освои патување до Меѓународната вселенска станица.

Продуцентската куќа Space Hero LLC со седиште во Велика Британија е во преговри со компанијата Axiom Space од Хјустон, Тексас која организира приватни летови во вселената за да го резервира местото за најсреќниот натпреварувач кој во 2023 година ќе влезе во приватна вселенска капсула и ќе ја посети МВС.

Засега не е даден временски рок за изведување на шоуто, ниту е избрана платформата на која би се емитувало реалното шоу наречено „Space Hero“.

URL

„Шоуто ќе помогне некому да стане првиот обичен човек кој бесплатно летнал во вселената и ја посетил Меѓународната вселенска станица“, стои во соопштението на продуцентската куќа.

Екипата ќе го следи победничкиот кандидат низ напорните подготовки за десетдневниот престој во МВС.

URL

МВС кружи на височина од 400 километри над Земјата и со неа заеднички управуваат главно американски и руски екипажи чии членови таму изведуват разни научни експерименти кои би било невозможно да се изведат на Земјата.

Ако се реализира, ова ќе биде најскапата награда на телевизиско реално шоу доделено досега.

реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Филм & ТВ

Објавен трејлерот за „Dreamland“ - новиот трилер со Марго Роби

Read more

Мемиња во кои ќе се пронајдат вистинските фанови на „Friends“

Read more

„The Mandalorian“ доби искрен трејлер

Read more

Ново ДВД со пет македонски дигитално реставрирани филмови

Read more

Сцена

  • play_arrow

Објавен трејлерот за „Dreamland“ - новиот трилер со Марго Роби

Читај повеќе
  • filter

Мемиња во кои ќе се пронајдат вистинските фанови на „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Mandalorian“ доби искрен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија оди на Евровизија 2021, но дали со Васил?

Читај повеќе

Ново ДВД со пет македонски дигитално реставрирани филмови

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најстрашни сцени од серии на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Адел со духовит коментар за слабеењето: Ова е половината од мене што ја избрав

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе