Нумеролог најавува успешна недела: Бремености, визи за странство и добивки на лото

Оваа недела е недела на среќа, изобилство, благосостојба и патувања, но треба да внимавате на едно, вели нумерологот и астролог Стефан Драгојловиќ.

Оваа недела започна во знакот на двојката, а двојката има многу значења. Нумерологот и астролог Стефан Драгојловиќ во емисијата „150 минути“ на Prva TV откри какви промени ни носи, што можеме да очекуваме и од што треба да се чуваме. Исто така, сите кои имаат важни преговори и разговори, хороскопот советува да направат една работа која ќе им донесе многу среќа.

„Оваа недела носи сè што нè врзува за некаква среќа: напредок, пари, патувања, визи, документи, насмевки, но и игри на среќа. Почнува периодот на Стрелец, со него владее планетата Јупитер, која е најголемата планета во Сончевиот Систем. Симболизира среќа, насмевки, задоволство, чувство на еуфорија, планови, акција, иницирање, исполнување желби. Доста бевме заспани и потиснати од стравови, сомнежи, премислувања, испрашувања, незадоволство, кавги, љубомора“, вели нумеролог и откри на што треба да внимаваме:

„Меркур, кој ја симболизира комуникацијата, и во Стрелец, но не сака да е таму, бидејќи тогаш Меркур е во опаѓање. Тоа е негативна особина, како што се покажа и во пракса. Меркур ги сака Близнаците и Девицата, а кога тоа е во знакот Стрелец знае да внесе лаги, измами, заблуди, опсесија и посесивни партнери и врски. Значи, сè што се искривува преку перцепцијата. Исто така, внимавајте на чантите, паричниците, документи - сè што е мало, ситно и важно и каде што има голема циркулација на луѓе“, рече Драгојловиќ.

„Двојката е судбина, она што е однапред одредено. Судбината е само моментот на раѓање и моментот на смртта, а на сè друго можеме да влијаеме со слободна волја и широчина на свеста, се разбира, ако работиме на себе. Двојката знае да носи и негативна енергија. Кога ќе се најдеме во неделата на двојката треба да се вратиме на духовноста. Двојката обично укажува дека нема да можеме да влијаеме на многу настани ова недела, многу работи едноставно ќе бидат надвор од нашата волја. Тогаш ќе можеме да бидеме енергетски пропустливи, да научиме да ги прифаќаме сите околности и случувања, да не држиме лутина“, вели нумерологот.

Стефан Драгојловиќ им даде важен совет на мажите.

„Двојката е и интуиција, женски принцип. Тоа е двоумење, тоа ќе го има во изобилие оваа недела. Таа е принципот на мајката, затоа за сè што те интересира прашај ја мајка ти, жена ти, прашај ја жената. Тие ќе имаат многу посилна интуиција од мажите“, вели нумерологот.

„Заштитниот код е многу силен оваа недела и носи многу добри судбински моменти. Така, секој што ќе го запише заштитниот код ќе има среќа со контакти, луѓе, ќе запознае некој кој може да им помогне да завршат некои неверојатни работи. Кодот е 562 и исклучиво носете го во паричник и треба да биде напишан со зелена боја. Многу е важно ако имате разговори, преговори, кредити. Ако ви требаат некои луѓе да завршат нешто, задолжително запишете го кодот. Делува милион проценти. Помага и дава сè двојно. Ова е и недела на потомство, многу жени би можеле да забременат“, вели нумерологот кој се осврна и на Светското првенство во Катар.

„Месечината влезе во знакот Вага. Месечината ни кажува за секојдневните настани, најбрзо се движи низ знаците, поминува два и пол дена во еден знак. Најчесто укажува на самото дејство на случувањата и случувањата. Месечината влезе во знакот Вага, а Бразил е во знакот Вага, па може да очекуваат голем успех“, изјави Драгојловиќ.

реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Што е стрептококна инфекција од групата А, опасна за децата?

Read more

Живот

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Read more

Time: Зеленски е личност на годината

Read more

Сан Франциско ја повлече дозволата полицијата да користи „роботи убијци“

Read more

Што точно значат бројките на вентилот на радијаторот?

Read more
 

Магазин

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе

Прејадувањето е сериозно нарушување за кое многумина не се ни свесни

Читај повеќе

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Читај повеќе

За гурмани - француско средновековно јадење од грав со 3 вида месо

Читај повеќе

Сан Франциско ја повлече дозволата полицијата да користи „роботи убијци“

Читај повеќе

Што точно значат бројките на вентилот на радијаторот?

Читај повеќе