Нуркач спаси ајкула заплеткана во пластика

Иако по струка е пилот, овој нуркач од љубов кон морскиот живот и морскиот свет го чисти сето она што ги загадува океанските води. Во слободното време овој екологист го собира ѓубрето од морското дно, станува збор за ситен и крупен отпад кој се таложи на коралите и на дното и има негативно влијание на морскиот свет. Често завршува во утробата на рибите и останатите морски жители.

Во една прилика има спасено ајкула заглавена во пластика. Иако глетката за него била многу тажна, истовремено спасувањето на ајкулата за него претставува најубавото чувство што го доживеал.

реклама

Живот

Среќен роденден, Никола Тесла

Read more

Што сѐ ги нервира вашите колеги кај вас?

Read more

Запалена статуата на Меланија Трамп во Словенија

Read more

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more
play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more