Обамејанг израмни рекорд на Денис Бергкамп стар 22 години

По две децении за првпат играч на Арсенал успеа да постигне 7 голови во првите 7 кола од Премиер лигата.

Со синоќешниот гол против Манчестер Јунајтед на Габонецот му успеа нешто што досега единствено му успеало на легендарниот холандски напаѓач Денис Бергкамп, да постигне 7 голови во првите 7 кола.

Обамејанг ги тресеше мрежите и на Астон Вила, Вотфорд (два), Тотенхем, Барнли и Њукасл, а не успеа да погоди само против гранитната одбрана на Ливерпул.

На Бергкамп тоа му успеа во сезоната 1997/98.

реклама

Путин: Готова е првата руска вакцина за коронавирус

Read more

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Фудбал

Мата: Преморени сме, но важно поминавме

Read more

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

Read more

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Read more

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Read more

Спорт

Мата: Преморени сме, но важно поминавме

Читај повеќе

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Читај повеќе

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Читај повеќе

Арсенал дава 18 милиони фунти за да се ослободи од Озил

Читај повеќе

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, можеби им требаат пари

Читај повеќе

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Читај повеќе
  • filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Читај повеќе

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе