Обид за убиство и самоубиство во Свети Николе

Четириесет и три годишниот Т.А. од Свети Николе утрово извршил самоубиство, откако претходно се обидел да ја убие 32-годишната О. Б.

„Четириесет и тригодишниот Т. А. од Свети Николе во 7:50 часот пред Пензионерскиот дом во Свети Николе со пиштол пукал кон 32-годишната О. Б од Свети Николе. Таа се здобила со повреда, констатирана во Клиничката болница Штип, а потоа Т.А. пукал во себе по што починал“, стои во соопштението на СВР Штип.

Извршен е увид од јавен обвинител и полициски службеници од СВР Штип и се преземаат мерки за расчистување на случај.

Според првичните информации мотивот е невозвратена љубов. Повредената жена е надвор од животна опасност. 

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Хроника

Притвор за велешанец кој ја претепал мајка си и ѝ се заканувал со нож

Read more

Планинарска спасителна служба извлече повреден турист во Охридско

Read more

ЦУК: 15 пожари гореле на отворено низ Македонија

Read more

Исчезнаа седум Непалци кои работеле во скопски фирми

Read more
 

Вести

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Читај повеќе

Путин ѝ се закани на Јужна Кореја

Читај повеќе

Бесплатен паркинг денеска во Центар

Читај повеќе

Притвор за велешанец кој ја претепал мајка си и ѝ се заканувал со нож

Читај повеќе

Планинарска спасителна служба извлече повреден турист во Охридско

Читај повеќе

Посебен режим на сообраќај во Скопје денеска и утре

Читај повеќе

ЦУК: 15 пожари гореле на отворено низ Македонија

Читај повеќе

Северна Кореја гради ѕид на границата со Јужна

Читај повеќе

Трамп предлага зелен картон за странците кои ќе завршат факултет во САД

Читај повеќе