Живот

Обидот на Трамп да ја фати Меланија за рака е апсолутна агонија

25. април 2018 - 14:38 | М.Д.

Обидите на Доналд и Меланија Трамп да се држат за рака на јавни места станаа апсолутна агонија и за претседателот и за публиката која ги следи на малите екрани или во живо.

Во текот на вчерашниот пречек на францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит во Белата куќа во Вашингтон, Доналд се обидуваше да ја држи Меланија за рака.

Тој тапкајќи ја по раката неколку пати се обиде да и сигнализира што сака да направи, но таа упорно го игнорираше.

После неколку интензивни обиди, веројатно поради страв да не го турне, како што тоа од порано го правеше, Доналд успеа да ја фати за рака, а таа конечно прифати.

По повод оваа случка, која секако не остана незабележана, многумина објавија фотографии на социјалните мрежи на кои Трамп комично реагира при ситуации кога треба да се ракува со истакнати личности, како британската премиерка Тереза Меј, претседателот на Франција Емануел Макрон, канадскиот премиер Џастин Трудо и јапонскиот премиер Шинзо Абе.

Коментирај