Филм & ТВ

Објавен финалниот трејлер за „The Angry Birds Movie 2“

20. јуни 2019 - 19:19 | Б.С.Б.

Sony Pictures го објави финалниот трејлер за вториот дел на анимираниот „The Angry Birds Movie“, чија премиера е закажана за 14 август.

Гласовите ги позајмуваат познатите актери од првиот дел, Џејсон Судеикис како темпераментниот Ред, Џош Гад како брзиот Чак, Бил Хадер како Леонард, кралот на свињите, Дени Мекбрајд како Бомб и Питер Динклеџ како легендарниот Моќен орел.

Во вториот дел во филмската екипа се и гласовите на Лесли Џонс, Рејчел Блум, Стерлинг К. Браун, Дав Камерон и други.

Коментирај