Објавен финалниот трејлер за „Star Wars: The Rise of Skywalker“

Обожавателите на „Star Wars“ имаат можност да го погледнат финалниот трејлер за „The Rise of Skywalker“, чија премиера е закажана за 20 декември. Улогите ги толкуваат Марк Хамил како Лук Скајвокер, Били Ди Вилијамс како Лендо Калрисијан и починатата Кери Фишер која ја репризира улогата на Леа, благодарение на претходно необјавени снимки за „The Force Awakens“.

Трејлерот завршува со зборовите на Скајвокер, кој вели „Силата нека биде со тебе“, додека втор глас додава „Секогаш“.

„The Rise of Skywalker“ е деветтата и финална епизода од приказната за Скајвокер. Тоа е директно продолжение на „The Last Jedi“ од 2017 година и ќе ја комплетира новата „Star Wars“ трилогија на Disney, започната во 2015 година со „The Force Awakens“.

реклама

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Тим на отпишаните: Најлошите фудбалери во Премиер лига сезонава

Read more
play_arrow

Експеримент: Колку навистина штитат маските?

Read more
play_arrow

Трејлер за воениот филм „The Resistance Fighter“

Read more
play_arrow

Како да користите Spotify?

Read more
play_arrow

Дронска снимка од големите поплави во Кина

Read more
play_arrow

10-минутен HIIT тренинг за топење калории

Read more
play_arrow

Најчести „трикови“ за слабеење кои всушност ве дебелеат

Read more
play_arrow

Топ 20 комедии кои не се очекуваше да бидат добри

Read more
play_arrow

Како Бруну Фернандеш ја спаси сезоната на Манчестер Јунајтед?

Read more
play_arrow

Како да избришете видео од вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Десетте најголеми грешки во Премиер лигата сезонава

Read more
play_arrow

Руско-сириска поморска парада

Read more