Објавен официјалниот тизер за новиот смартфон LG Velvet

Компанијата LG потврди дека официјалното претставување на новиот смартфон ќе биде на 7 мај.

LG објави тизер кој го открива изгледот на новиот смартфон Velvet.

Компанијата неодамна откри некои детали за својот нов смартфон така што веќе знаеме дека новиот LG ќе има 3 задни камери коишто наликуваат на капки од дожд.

LG пристигнува со новиот Qualcomm Snapdragon 765 процесор и смартфонот поддржува 5G мрежа.

реклама

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Read more

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Read more

Збунувачки тврдења од кавкаскиот конфликт: И двете страни победуваат

Read more

Мобилни

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Read more

Google ги објави деталите за новите смартфони Pixel 5 и Pixel 4a 5G

Read more

LG претстави 3 нови смартфони, наскоро достапни и на европскиот пазар

Read more

Samsung го претстави новиот Galaxy S20 Fan Edition

Read more

Гик

Нивото на радијација на Месечината е алармантно високо

Читај повеќе

Хакерски DDoS напади од Кина, Виетнам и Русија врз унгарските финансиски институции

Читај повеќе
  • filter

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Cloud gaming сервисот Luna е само еден од многуте новитети на Amazon

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Читај повеќе

Многу критики за новиот дизајн на Facebook - дали ви се допаѓа?

Читај повеќе

Google ги објави деталите за новите смартфони Pixel 5 и Pixel 4a 5G

Читај повеќе

Wikipedia конечно добива нов дизајн, погледнете како ќе изгледа

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 5 видеоигри за Nintendo Switch

Читај повеќе