Објавен првиот трејлер за серијата The Last of Us

Станува збор само за краток вовед во она што нѐ чека во следната HBO Originals серија која многумина едвај чекаат да излезе.

Американскиот кабловски гигант HBO пред повеќе од две години најави дека една од најдобрите игрици кои некогаш се појавила на Sony конзола, доколку сте ја купиле во омот, ќе добие своја ТВ адаптација.

Прецизен датум за премиерата на серијата „The Last of Us“ сѐ уште нема, но барем добивме кратка најава која трае помалку од 2 минути. Една информација која се врти околу премиерата е 2023 година, што има логика, но времето ќе покаже.

Главните улоги на Џоел и Ели им се доверени на Педро Паскал (познат од „Game of Thrones“ и „The Mandalorian“) и Бела Рамзи („Game of Thrones“).

Од останатите ликови, Томи му е доделен на Габриел Луна (Терминаторот во оној последен несреќен филм), додека Тес ќе ја толкува Ана Торв (од врвната и непрежалена серија „Mindhunter“).

Како коавтори на сценариото се потпишани авторот на игрицата Нил Дракмен од студиото Naughty Dog и Крег Мејзин, кој е мозокот зад серијата „Chernobyl“.

Типично за HBO, првата сезона ќе има 10 епизоди, а во најавата која следува имаме прилика да видиме одвратни зомбија на чело со едно кое изгледа посебно морничаво (можеби тоа ќе биде главен лик?), клокот на живи мртовци, уништена и опустошена градска слика и многу емоции на секој од прикажаните ликови во нивниот блесок низ трејлерот.

Вистината е дека едвај чекаме да ја гледаме серијата, а се чини дека истовремено ќе можеме да ја играме и „The Last of Us Part I“ игрицата за компјутер, ако им веруваме на твитерџиите...

Remote video URL
реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Филм & ТВ

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Read more

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Read more

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Read more

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Кање Вест повторно блокиран на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Читај повеќе

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Џена Ортега стана Wednesday?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во декември?

Читај повеќе

Ќерката на Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас порасна во убавица

Читај повеќе
  • play_arrow

Истиот подрум, нова генерација: Погледнете го трејлерот за That ’90s Show

Читај повеќе