Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

По помалку од една година од емитувањето на последната, шеста сезона на серијата „Vikings“, објавен е првиот трејлер за спиноф серијата „Vikings: Valhalla“, во продукција на Netflix.

Дејството е сместено 100 години по настаните во „Vikings“. Во главната улога на Лејф Ериксон е Сем Корлет кој толкува улога на истражувач кој пловел во Северна Америка, пет векови пред Кристофер Колумбо.

Во „Vikings: Valhalla“ ќе ги следиме авантурите на некои од легендарните Викинзи во историјата како Фрејдис Ериксдотер која ќе ја толкува Фрида Густавсон, како и кралот на Нормандија, Вилијам Освојувачот.

Иако дејството во серијата е многу по ерата на Рагнар Лодброк, сепак ќе биде блиско поврзано со настаните во оригиналната серија, првични поради истите локации и митови својствени на Викинзите.

Remote video URL
Тагови
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Филм & ТВ

Серијата „You“ ја престигна „Squid Game“ и моментално е најгледана на Netflix

Read more

Бокс-офис: Хоророт „Halloween Kills“ директно на врвот

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Најважните животни лекции што ќе ги научите од „Squid Game“

Read more
 

Сцена

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Серијата „You“ ја престигна „Squid Game“ и моментално е најгледана на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: Хоророт „Halloween Kills“ директно на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најважните животни лекции што ќе ги научите од „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа Роберт Патинсон во улогата на Бетмен?

Читај повеќе

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе