Објавен тизер за новиот Cupra Formentor во продукциска форма

Cuprа го објави првиот тизер за кросоверот Formentor во продукциска форма.

Cupra Formentor сцената ќе ја дели со хетчбекот и караванската верзија на Leon со високи перформанси, како и со Tarraco FR.

Cupra не ја водеше интензивната тизер кампања за Formentor затоа што електрифицираниот кросовер кој е најавен минатата година со истоимениот концепт, исто така беше подготвен за производство.

Се очекува дека финалната верзија ќе биде скоро иста, но на тизерот се забележува дека графиката на ЛЕД светлата не е идентична како оние на концептот. Дизајнот на Formentor најдобро може да се опише како Leon crossover.

Cupra Formentor ќе користи 1,4-литарски турбо бензин мотор во комбинација со електричен мотор кој комбинирано ќе испорачува 242 коњски сили и 400 Nm максимален вртежен момент.

Ќе има DSG менувач и погон на предните тркала.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Read more

Концепти

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Read more

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more

Volkswagen го објави последниот тизер за Arteon

Read more

Opel објави тизер за новиот дизајн на Mokka

Read more

Автомобили

 • filter

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Читај повеќе
 • filter

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Читај повеќе
 • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
 • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
 • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе