Објавен тизер за новиот Škoda Scala Spider

Чешката компанија Škoda го објави тизерот за новиот модел на автомобил чијшто концепт е развиен од студенти.

Се работи за радикално поинакво возило во однос на минатогодишниот off-road pickup базиран на Kodiaq наречен Mountiaq. Ова е уште еден уникатен модел кој е базиран на моделот Scala.

Како што може да се види на скицата, се забележуваат очигледни промени, недостасуваат предните врати и седишта, како и кровот.

Во проектот учестуваа 20 студенти кои работеа на новиот автомобил неколку месеци.

Го отстранија кровот и го редизајнираа задниот дел на автомобилот за да добијат елегантна каросерија. Задниот дел на автомобилот наликува на Porsche 911 Speedster.

Автомобилот ќе биде претставен во јуни.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Концепти

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Read more

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Read more

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more

Volkswagen го објави последниот тизер за Arteon

Read more

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Изгледа како Mustang, вози како Tesla – рускиот електричен Aviar

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Читај повеќе