Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

„The Midnight Sky“ е научно-фантастичен филм кој се опишува како микс од филмовите „The Revenant“ и „Gravity“. Џорџ Клуни е режисер на филмот, но ја толкува и главната улога. Сценариото е на Марк Л. Смит.

Во филмот се зборува за научникот Огaстин кој се наоѓа на научна експедиција на Арктикот. Земјата е уништена и тој е единствениот кој преживеал, но е болен од рак. Пред да умре ќе открие дека со него се наоѓа едно девојче по име Ирис кое се сокрило за време на последната евакуација. Нејзината судбина е во негови раце. 

Филмот пристигнува на Netflix на 23 декември.

реклама

Филм & ТВ

Почина Лазо Голужа, творецот на „Квискотека“

Read more

Десетте најлоши филмови во историјата според Rotten Tomatoes

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Почина оригиналниот Дарт Вејдер

Read more

Нови видеа

play_arrow

Неверојатно, но вистинито: Најжешката река во светот во која сѐ умира

Read more
play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more
play_arrow

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more
play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Read more
play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more
play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Read more
play_arrow

Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Read more