Објавен вториот трејлер за „Cruella“ со Ема Стоун како негативец

Disney го објави вториот трејлер за „Cruella“, филм за познатата негативка Круела де Вил од „101 Dalmatians“. Главната улога ја толкува Ема Стоун, а покрај неа ќе ги видиме Ема Томпсон, Џоел Фрај и Пол Волтер.

Вториот трејлер се фокусира на ривалството меѓу Круела и баронесата, улога којашто ја толкува Ема Томпсон. Гледаме како се развива ликот на Круела, од првите денови пред да стане негативец па до моментот кога од мила девојка се претвора во сурова.

Премиерата е закажана за 28 мај.

реклама

Филм & ТВ

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Read more

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Read more

На Netflix доаѓа серија за еден од најпознатите сериски убијци

Read more

Топ 10 грешки во „Twilight“ филмовите

Read more

Нови видеа

play_arrow

Протести против рестриктивните мерки во Холандија

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Read more
play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Read more
play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Read more
play_arrow

Десетте најголеми промашувања на сезоната

Read more
play_arrow

Како се снајде моќниот GR Yaris на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Google со емотивно видео ги повика луѓето да се вакцинираат

Read more
play_arrow

Кога улицата ќе се поплави, сурфај

Read more
play_arrow

Каде ќе биде следниот трансфер на „чудото“ Холанд?

Read more
play_arrow

Луѓе vs животни: Фејл компилација

Read more