Објавена фотографија од вечното почивалиште на кралицата Елизабета

Кралицата Елизабета Втора беше погребана минатиот понеделник, а нејзиното семејство ја објави и првата фотографија од нејзиното вечно почивалиште во Виндзор.

На фотографијата објавена на официјалниот профил на кралското семејство се гледа надгробна плоча од црн белгиски мермер со името на Елизабета, веднаш по имињата на нејзините родители Џорџ Шести и Елизабета. Исто така, тука е името на нејзиниот сопруг, принц Филип.

Плочата се наоѓа во меморијалната капела каде се погребани сите четири члена на кралското семејство. На истото место се наоѓа и пепелот на принцезата Маргарета, иако нејзиното име не е на плочата.

Местото на вечното почивалиште на кралицата за посетители ќе биде отворено на 29 септември, каде што ќе може да се оддаде почит во кој било период од денот додека капелата е отворена за јавност.

URL
реклама

Живот

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Read more

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Read more

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Read more

Time: Зеленски е личност на годината

Read more
 

Магазин

Три причини зошто жените глумат оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • play_arrow
Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Читај повеќе

Кои зачини помагаат за побрзо варење и здрави црева?

Читај повеќе

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Читај повеќе

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе