Објавена фотографија од вилата на Роналдо - има подземна еротска соба и приватна црква

Кристијано Роналдо привлекува медиумско внимание и кога не игра фудбал и е на одмор со семејството.

Славниот Португалец моментално е на Мајорка со својата девојка Георгина и петте деца, каде има луксузна вила чии фотографии станаа хит во шпанските медиуми.

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед и Георгина во средата открија дека отпатувале на одмор објавувајќи фотографии од приватниот авион, а денеска излезе информација дека биле на одмор на островот Мајорка, луксузен селски имот во подножјето на планинскиот венец Трамунтана.

Порталот Ultima Hora, кој објави фотографии снимени од воздух, пишува дека вилата во која престојувале има сопствена теретана, базен опкружен со палми, неколку џакузи базени, игралиште за одбојка на плажа, мало фудбалско игралиште, сопствена капела и подземна еротска соба.

Роналдо таму ја има луксузната јахта Azimut Grande, броф од 5,5 милиони фунти закотвен југозападно од островот, а во неговата гаража има два скапи автомобили, Bugatti Centodieci од 8,5 милиони фунти и Mercedes 4Х4, кои со траект ги префрли до островот. Не е познато колку еден од најдобрите фудбалери плаќа за изнајмување на оваа вила.

 

реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Стил

Ќерката на Моника Белучи потсети на мајка ѝ додека снимаше реклама во Рим

Read more

Иранска манекенка во знак на протест во Кан облече фустан: За нашиот народ

Read more

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Read more

Како Југословенките се дотеруваа во 60-тите?

Read more
 

Магазин

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе

Храна што ќе ви помогне да го стопите салото на стомакот

Читај повеќе

3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Читај повеќе