Објавена снимка: Марадона бил во врска со тинејџерка, ја дрогирал и чувал затворена во хотел

Кубанката Мавис Алварес тврди дека славниот фудбалер Диего Марадона ја запознал на 16-годишна возраст кога пристигнал на Куба за да се одвикне од дрога. Имал секс со неа, ја дрогирал и ја чувал затворена во хотелска соба.

Марадона се сретнал со Алварес во хотел во градот Варадеро, кога пристигнал на Куба за да се одвикне од дрога на покана на поранешниот лидер на Куба, Фидел Кастро. 

„Тоа беше најголемата грешка во мојот живот. Бев само девојче. Тој беше богат странец и ми обрнуваше внимание. Не можев да кажам не“, вели Алварес.

URL

Таа тврди дека била принудена да оди на операција за зголемување на градите, по што била однесена во Аргентина, без дозвола на нејзините родители. Кога се запознале во 2000 година, тој имал 40 години.

„Откако го запознав не смеев да излегувам сама. Секогаш имав придружба. По сите овие години се чувствувам понижено, имав само 16 години и бев дел од сето тоа“, открива Мавис Алварес.

Девојката тврди дека Марадона ја одвел во Аргентина и ја држел затворена во хотел цели три месеци и ја навлекол на дрога.

URL

Новите докази против Марадона испливаа поради обвинение против негови поранешни познаници обвинети за трговија со луѓе. Алварес тврди дека Марадона и луѓе од неговиот круг со авион ја однеле во Аргентина каде 3 месеци била затворена во хотелска соба. Во оваа земја смеела да прави две работи, да оди на шопинг и во зоолошка градина, со постојана придружба.

Нивниот однос траел 3 години, а за сѐ молчела две децении бидејќи се плашела дека кубанската власт може да направи проблеми на нејзиното семејство.

Remote video URL
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Фудбал

Бекам станa амбасадор на СП во Катар, ќе заработи 150 милиони фунти

Read more

Солскјер не помислува на оставка: Многу направив за сега да се откажам

Read more

Куман едвај го напушти Камп Ноу: Навивачите го опколија и му ја удираа колата

Read more

Роналдо: Нашите навивачи заслужуваат многу подобро

Read more
 

Спорт

Бекам станa амбасадор на СП во Катар, ќе заработи 150 милиони фунти

Читај повеќе

Невакцинираните тенисери ќе може да играат на АО, дали Ноле ќе учествува?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пуштете го Кајри да игра - навивачите на Бруклин се судрија со полицијата

Читај повеќе

Солскјер не помислува на оставка: Многу направив за сега да се откажам

Читај повеќе
  • play_arrow

Куман едвај го напушти Камп Ноу: Навивачите го опколија и му ја удираа колата

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо: Нашите навивачи заслужуваат многу подобро

Читај повеќе
  • play_arrow

Инѕаги: Јуве само од пенал можеше да даде гол

Читај повеќе
  • play_arrow

Ентони се погрижи за победа на Лејкерс и стана 9-ти стрелец во историјата

Читај повеќе

Газдата на Њукасл пречекан со транспарент: Треба да си терорист и убиец за да купиш англиски клуб

Читај повеќе