Објавена точната причина за смртта на кралицата Елизабета Втора

Б.С.Б.
/ 30.09.2022 / 13:03

Конечно е објавена точната причина за смртта на кралицата Елизабета Втора.

Кралицата Елизабета починала од старост на 8 септември во 15:10 часот, потврдено е од нејзиниот извод од матичната книга на починати, потпишан од нејзината ќерка која била со неа во последните 24 часа.

Смртта на покојната кралица е регистриран во Аберденшир на 16 септември 2022 и сега е веќе јавен запис.

Уписот во Националната книга на Шкотска, објавен денес, исто така е потпишан од нејзината ќерка, кралската принцеза.

Сертификатот потврдува и дека некои од блиските роднини на кралското семејство уште биле во авион на пат за Балморал кога починала Елизабета.

Премиерката на Велика Британија, Лиз Трас, дознала за смртта на кралицата во 16:30 часот.

реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Read more

Свет

Бразил ризикува да ја загуби контролата над Амазон во корист на шверцерите со дрога

Read more

Шолц: Правиме сè што можеме за да спречиме директна војна меѓу Русија и НАТО

Read more

Укинувањето на моралната полиција: Вистинска промена или ПР потег на режимот против Иранките?

Read more

Која е Дина Болуарте – првата жена претседател на Перу?

Read more
 

Вести

Импровизирана лабораторија со канабис откриена во Гевгелија

Читај повеќе

Индија е на пат да стане најголем увозник на руска нафта

Читај повеќе

Бразил ризикува да ја загуби контролата над Амазон во корист на шверцерите со дрога

Читај повеќе

Канада ќе ги заостри правилата за странски инвестиции

Читај повеќе

Шолц: Правиме сè што можеме за да спречиме директна војна меѓу Русија и НАТО

Читај повеќе
  • play_arrow

Укинувањето на моралната полиција: Вистинска промена или ПР потег на режимот против Иранките?

Читај повеќе

Која е Дина Болуарте – првата жена претседател на Перу?

Читај повеќе

Европа зимава ќе има греење, но што ќе биде потоа?

Читај повеќе

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Читај повеќе