Објавени номинациите за Греми наградите, еве кој доминира на листата

Објавена е листата со номинации за Греми наградите во американската музичка индустрија.

Со 11 номинации Џон Батист доминира на листата, а по него следуваат Џастин Бибер, Доџa Кeт и Х.Е.Р. со по 8 номинации. По седум номинации добија Били Ајлиш и Оливија Родриго.

Најважните категории, меѓу кои и албум на годината, спот на годината, песна на годината, се проширени и наместо досегашните 8 места за номинации сега имаат 10.

Доделувањето на наградите е закажано за 31 јануари 2022 година, а настанот ќе се одржи во Лос Анџелес. Тоа ќе биде 64 доделување на оваа престижна награда.

Целосната листа може да ја погледнете овде.

реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Музика

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Read more

Ник Кејв изгуби уште еден син

Read more

„Пинк Флојд“ по 30 години објавија нова песна - за поддршка на Украинците

Read more

Објавени номинациите за Греми наградите, еве кој доминира на листата

Read more
 

Видео

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Читај повеќе

Ник Кејв изгуби уште еден син

Читај повеќе
  • play_arrow

Туристичка фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Пинк Флојд“ по 30 години објавија нова песна - за поддршка на Украинците

Читај повеќе
  • play_arrow

Светската историја од мачкина перспектива

Читај повеќе
  • play_arrow

Едно ти, едно јас, Крали Марко набаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога луѓето имаат лош ден - фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Среќна Нова од Јапонија

Читај повеќе