Објавени нови фотографии за Huawei Mate 40 Pro

Има малку информации за перформансите на претстојниот Huawei Mate 40 Pro, но новите фотографии го откриваат изгледот на овој уред од сите агли.

Германскиот веб-сајт WinFuture наведува дека Mate 40 Pro ќе биде претставен на 22 октомври, а објави и фотографии од новиот смартфон.

Новите рендери покажуваат уред со 6,76-инчен OLED екран со резолуција од 2.772х1.344 пиксели.

Главната камера има 50 MP, широката има 20 и телефото камерата има 12 МP. Селфи камерата има 20 MP.

Уредот ќе го придвижува Kirin 9000 процесор и 12 GB RAM. Се очекува и верзија со 8 GB RAM.

Mate 40 Pro ќе чини околу 1200 долари, а се очекува да биде претставен и моделот Mate 40 RS кој ќе биде најдобар од сите.

Тагови
реклама

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Read more

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Read more

Заев се правда: Жалам што интервјуто предизвика негативни реакции

Read more

Мобилни

Motorola го претстави смартфонот Moto E7

Read more

Samsung ги претстави новите смартфони Galaxy A12 и A02s

Read more

Запознајте се со CAT S42, првиот телефон со антибактериска заштита

Read more

Познати нови детали за смартфонот OnePlus 9 Pro

Read more

Гик

  • play_arrow

Објаснето за да сфатат сите: Што е гравитација?

Читај повеќе
  • filter

Motorola го претстави смартфонот Moto E7

Читај повеќе
  • play_arrow

Бесплатно преземете ја Star Citizen и истражете го универзумот

Читај повеќе

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Читај повеќе

Кои се фаворитите во трката за вакцина против COVID-19?

Читај повеќе
  • filter

Samsung ги претстави новите смартфони Galaxy A12 и A02s

Читај повеќе

ЕУ покрена постапка за враќање во сообраќај на авионите Boeing 737 Max

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте се со CAT S42, првиот телефон со антибактериска заштита

Читај повеќе

Snapchat нуди милион долари дневно за најзабавните видеа

Читај повеќе