Објавени првите фотографии од Чарлс и Дијана од новата сезона на „The Crown“

На официјалниот профил на Twitter се објавени првите фотографии од новите актери на новата сезона на популарната „The Crown“. Принцезата Дијана и принцот Чарлс ќе ги глумат Елизабет Дебицки и Доминик Вест.

„Нашите нови принц Чарлс и принцеза Дијана“, стои во описот на фотографиите.

URL

Петтата сезона го следи животот на кралското семејство во раните 90-ти години.

„Духот на принцезата Дијана, нејзините зборови и постапки живеат во срцата на многу луѓе. Вистинска привилегија и чест е што се приклучив на оваа серија“, рече Дебицки.

Во четвртата сезона Дијана ја глумеше Ема Корин која освои Златен глобус за оваа улога.

Минатиот месец беше објавена и првата фотографија од кралицата Елизабета од петтата сезона на „The Crown“.

Читајте наредно: Смртта на Дијана ќе биде опфатена во петтата сезона на „The Crown

Тагови
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Филм & ТВ

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Read more

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Read more

Официјален трејлер за комичната крими серија „Murderville“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Читај повеќе

Spotify го одбра контроверзниот Џо Роган, ќе ја отстрани музиката на Нил Јанг

Читај повеќе

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Читај повеќе
  • play_arrow

Алиша Кис: Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона

Читај повеќе

Елтон Џон заразен со корона, ја откажа турнејата

Читај повеќе
  • play_arrow

Цетински на роденденот на Тоше: Запејте ја пак „Јесен у мени“ со Аки

Читај повеќе

Најмудрите мисли на Тоше Проески за љубовта и животот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за комичната крими серија „Murderville“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе