Објавени првите фотографии од Надал и синот

По бројни компликации и турбуленции, славниот шпански тенисер Рафаел Надал и неговата сопруга Марија станаа родители, а сега се појавија и првите фотографии од бебето Рафаел Надал Јуниор.

Надал пропушти мечеви за да биде покрај сопругата, која мина низ компликации во бременоста. За среќа, сè заврши на најдобриот можен начин, а Рафаел Надал Јуниор им донесе огромна среќа на родителите, кои сега му се целосно нему посветени.

Шпанските медиуми ги објавија првите фотографии од среќните родители и нивниот син. На две фотографии се гледа бебето во прегратка на неговиот татко, па и во рацете на мајка си.

Рафаел Јуниор се роди на 8 октомври во клиника во Мајорка, а тенисерот апелираше на приватност во текот на бременоста на сопругата, но и откако се роди детето.

Многумина не знаат еден факт, тенисерот ја прекрши традицијата на Мајорка во текот на именувањето на детето. Вообичаено е на машките деца да им се дава името на дедото, а на женските од бабата.

Според таа традиција, детето требаше да се вика Себастијан, но тенисерот одлучи на наследникот да му даде име идентично како неговото.

URL
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Тенис

Колку заработи Ѓоковиќ во 2023 година?

Read more

Ѓоковиќ ја презеде одговорноста за елиминацијата на Србија од Дејвис купот

Read more

Колку пари има заработено Ѓоковиќ во кариерата и колку им бега на Надал и Федерер?

Read more

Изненадување на стартот на завршниот Мастерс: Зверев го победи Алкараз по пресврт

Read more
 

Спорт

Заврши есенскиот дел во 1.МФЛ, мешаница на врвот и на дното

Читај повеќе

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс го освоија НБА купот – МВП трофејот за Леброн Џејмс

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во Евертон?

Читај повеќе

Анчелоти: Не ми требаат пари, не би заминал во Саудиска Арабија за 500 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Fun with Flags со Фримпонг од Леверкузен

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се менува рамнотежата на моќ во светскиот фудбал?

Читај повеќе