Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Во каталогот на BMW се објавени првите фотографии од новата Серија 4.

Фотографиите коишто го откриваат лицето на новата генерација на Серија 4 потврдуваат дека во баварската автомобилска компанија не се откажуваат од новиот дизајн за голема маска за ладилникот.

Фотографиите го откриваат изгледот на каросеријата на Серија 4 која е малку поразлична од изгледот на концептниот модел (Concept 4) кој BMW го претстави минатата есен на Саемот за автомобили во Франкфурт.

На врвот на понудата ќе биде моделот со ознака M440i xDrive со трилитарски redni 6-цилиндричен турбо бензин мотор од 374 коњски сили кој го придвижува и BMW M340i xDrive.

Сите детали за новата генерација на Серија 4 на BMW ќе бидат познати утре.

Тагови
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Од денеска скопјани ќе се возат во нови автобуси

Read more

Авто новости

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Read more

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Read more

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Read more

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Автомобили

 • filter

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Читај повеќе
 • filter

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Читај повеќе
 • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
 • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
 • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе