Серија инспирирана од „Game of Thrones“

Објавени првите фотографии од снимањето на „House of the Dragon“

HBO најави дека „House of the Dragon“, серија базирана на „Game of Thrones“, ќе почне да се прикажува во 2022 година.

Поминаа две години од емитувањето на последната сезона на мегапопуларната серија која не им се допадна на гледачите и за која потпишаа петиција да се снима одново.

Дејството ќе биде во време на Таргарјен доминацијата во Вестерос, 300 години пред настаните во „Game of Thrones“.

Тоа е период на војни, семејни конфликти и време полно со змејови и огнови.

Серијата е правена според книгите „Fire and Blood“ и „The World of Ice and Fire“ на Џорџ Мартин, но не е познато кои настани ќе бидат одбрани за новата серија.

URL

Објавени се неколку фотографии од снимањето на „House of the Dragon“ во северна Ирска. Засега нема многу информации за новата серија, освен дека ќе глумат Мет Смит и Ема Дарси.

URL
реклама

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Во тек потрага по 39-годишниот Александар Черговски од Берово

Read more

Филм & ТВ

Пролет на FilmBox со филмови базирани на вистински приказни

Read more

Објавен трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“

Read more

Искрен трејлер за новиот „Mortal Kombat“

Read more

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Read more
 

Сцена

Пролет на FilmBox со филмови базирани на вистински приказни

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за новиот „Mortal Kombat“

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии од снимањето на „Killers of the Flower Moon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Најавена и 18. сезона на „Grey's Anatomy“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најлоши копии на хорор филмови

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за „Venom 2“ со Вуди Харелсон и Том Харди

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе