Објавени првите фотографии за Samsung Galaxy Watch 3

Фотографиите за Galaxy Watch 3 ни откриваат како би можело да изгледа новиот паметен часовник на Samsung.

Овие фотографии се појавија на веб-страницата NRRA за сертификација на производите во Јужна Кореја.

Дизајнот на новиот Galaxy Watch 3 ќе биде сличен на моделот кој беше претставен во 2018 година, но со многу подобри спецификации.

Се претпоставува дека паметниот часовник ќе биде испорачан во две големини - 45 и 41 мм, што одговара на екрани од 1,4 и 1,2 инчи.

Паметниот часовник ќе биде водоотпорен, ќе има уред за следење на работата на срцето, 1 GB RAM, 8 GB интерна меморија, батерија од 247, односно 340 mAh - зависно од големината на часовникот, пишува The Verge.

реклама

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Петмина патници од летот Скопје-Турку во вторникот позитивни на COVID-19

Read more

Хардвер

Konami започна со производство на гејмерски компјутери

Read more

Новиот Apple Watch 6 ќе детектира напади на паника

Read more

Објавени првите фотографии за Samsung Galaxy Watch 3

Read more

Lenovo го претстави лаптопот Chromebook 3

Read more

Гик

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Читај повеќе
  • play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Читај повеќе

Facebook отстрани 7 милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Читај повеќе

Четири вакцини против COVID-19 се тестираат во Мексико

Читај повеќе

TikTok ги претстави првите креатори на кои ќе им плаќа за видео содржини

Читај повеќе
  • filter

Еколошка катастрофа: Насуканиот танкер во Маврициус би можело да се преполови

Читај повеќе
  • play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Читај повеќе

Twitter сака да ја купи TikTok и да ги преземе американските операции

Читај повеќе