Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Германскиот невролог Ерих Ридерер соопшти нови детали за здравствената состојба на Ф1 легендата Михаел Шумахер кој беше тешко повреден во 2013 година.

Шумахер доживеа несреќа при скијање на Алпите и во изминативе седум години се појавуваа многу малку и многу скудни информации за здравствената состојба на светски познатиот пилот на Формула 1.

Сега неврологот Ридерер во изјава за италијански Corriere dello Sport конечно подетално ја опиша состојбата на седумкратниот светски шампион.

„Михаел Шумахер е буден, дише, имав убав срцев ритам. Најверојатно може и да седне, дури и да направи некои мали потези, но мислам дека тоа е најмногу што може да направи“, рече тој.

Неврологот смета дека повредите со кои се здоби Шумахер се трајни и „нема реверзибилен процес кој би го довел во состојба како претходно“.

“Тој е во еден вид вегетативна состојба, што значи дека е буден, но не комуницира“, рече германскиот доктор.

URL
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Живот

Обожавате хорор филмови? Веројатно подобро се справувате со пандемијата

Read more

Ана Винтур се разведува по 16 години брак

Read more

Какви ефекти имаат цртаните филмови врз децата?

Read more

Работата од дома ве „убива“? Со овие вежби ќе се вратите во живот

Read more

Магазин

Обожавате хорор филмови? Веројатно подобро се справувате со пандемијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Читај повеќе

Ана Винтур се разведува по 16 години брак

Читај повеќе

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Читај повеќе

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Читај повеќе

Нов експеримент: Оние маски кои најчесто ги носиме, најмалку штитат

Читај повеќе

Коронавирусот може да преживее на кожата до девет часа

Читај повеќе
  • filter

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Читај повеќе

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Читај повеќе