Објавени првите тизери за новата Opel Astrа

Opel објави тизери за претстојната Astra.

Обновената Astra ќе има остар дизајн, а најавите сугерираат значителни промени во ентериерот во споредба со моделот во заминување. Компактниот хечбек дефинитивно ќе биде различен во споредба со неговиот француски братучед Peugeot 308, како од надворешен, така и од внатрешен аспект.

Надворешните карактеристики на дизајнот потсетуваат на најновиот кросовер Mokka, има слични матрични LED светла помеѓу кои т.н. Visor на Opel првично виден на концептот GT GT X 2018. Еден од тизерите покажува и дел од задниот дел, а открива и дека новата Astra ќе стане уште еден модел со името напишано во центарот на задната врата, нешто слично на случајот со Volkswagen Golf, Ford Focus и SEAT Leon.

Во внатрешноста ќе има двоен екран кој потсетува на Mokka и нејзиниот 12-инчен целосно дигитален кластер во комбинација со 10-инчен екран со infotainment систем. Централниот екран на Astra е малку наклонет кон возачот, а има и неколку традиционални копчиња за брз пристап.

Тагови
реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

Авто новости

Што нуди новиот NX, првиот Lexus со plug-in хибриден погон?

Read more

Премиера: Volkswagen T7 Multivan

Read more

Кои е-автомобили можат да поминат најмногу километри пред да се испразни батеријата?

Read more

Пристигна Tesla Model S Plaid со над 1.000 коњски сили

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Што нуди новиот NX, првиот Lexus со plug-in хибриден погон?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Премиера: Volkswagen T7 Multivan

Читај повеќе

Кои е-автомобили можат да поминат најмногу километри пред да се испразни батеријата?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пристигна Tesla Model S Plaid со над 1.000 коњски сили

Читај повеќе

Honda со тизери го најави новиот Civic

Читај повеќе
  • play_arrow

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Читај повеќе
  • filter

Познато кога ќе биде претставен новиот Nissan Z

Читај повеќе

Автомобилот Ford Escort на принцезата Дијана оди на аукција

Читај повеќе
  • play_arrow

Ковчези на тркала: Најлошите креш-тестови на сите времиња

Читај повеќе