Објавени се првите фотографии од „John Wick: Chapter 3“

Кијану Ривс изминатава година ја помина во снимање сцени со опасни каскадерски елементи, а сега конечно се објавени првите фотографии од долго очекуваното продолжение на акциониот трилер - „ John Wick: Chapter 3“.

На дел од фотографиите Ривс (54) стои на улица додека истура дожд, а на други е со колешката од филмот Хали Бери (52) во пустина.

Третото продолжение на трилерот се снимаше на улиците на Бруклин и Менхетн.

„Третото поглавје е буквално поврзано со второто и почнува со тоа дека Џон Вик е во бегство. Оттука почнува лудилото“, рече Ривс за филмот.

„John Wick: Chapter 3“ е во режија на Чед Стахелски кој работеше со Кијанѕ во филмовите „The Matrix“.

Премиерата на филмот е закажана за 16 мај, 2019 година.

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

125 нови заразени со коронавирус, 46 се од Скопје

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more

Филм & ТВ

Србите од 1 јули ќе може да одат во кино

Read more

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Read more

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Сцена

Србите од 1 јули ќе може да одат во кино

Читај повеќе
  • play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Читај повеќе

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе