Објавеното интервју со Шумахер е измама

Ф1
Кајгана/Макфакс
/ 19.04.2023 / 11:25

Во Германија избувна сериозен скандал бидејќи беше објавено наводно интервју со Михаел Шумахер, кој речиси 10 години е во кома.

Легендарниот возач на Формула 1 имаше несреќа на скијање на 29 декември 2013 година и оттогаш се бори за живот и се обидува да се опорави.

Во текот на последната деценија немаше многу информации, а семејството не дава никакви информации за неговата здравствена состојба.

Меѓутоа, сега излезе интервју со ознака „ексклузивно“, кое ги шокираше сите, а се покажа дека станува збор за измама.

Всушност, новинарите од германскиот сајт „Die Aktuelle“ користеле вештачка интелигенција за да поставуваат прашања како да станува збор за Шумахер.

Одговорите беа такви што легендарниот Шуми може да застане на нозе со помош на најблиските и дека без нивната поддршка немаше да ги преживее претходните години.

URL

Поради користење на нерелевантни податоци од интернет заради користење на имагинацијата преку компјутерска програма, овој медиум се најде на голем удар во јавноста.

Намерата била да се зголеми тиражот, а се најавува дури и реакција на семејството Шумахер кое би можело да покрене тужба против овој медиум.

Тагови
реклама

Ангелов бара кружен тек кај збунувачката крстосница со чести сообраќајки во Аеродром

Read more

Тројца исчезнати туристи во Грција најдени мртви

Read more

Тешки бетонски блокови пред паѓање висат од тераса спроти Владата, предупредува ЦУК

Read more

Кои раси на кучиња живеат најдолго?

Read more

Ф1

McLaren Senna постави нов рекорд на патеката каде Аиртон ја имаше најголемата победа

Read more

Возачи што најдолго чекаа на својата прва победа во Ф1

Read more

Семејството Шумахер доби оштета за лажното интервју

Read more

Норис во солзи ја прослави првата победа во кариерата оставајќи го Верстапен зад себе

Read more
 

Спорт

Мбапе ги повика младите Французи да гласаат: Екстремистите се многу блиску

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Далеку од вниманието на ЕУРО и Копа Америка се игра уште едно првенство

Читај повеќе

Пролет се засили со Стојчевиќ, нов договор за Василевски

Читај повеќе
  • play_arrow

Срушен рекордот за најбрз гол на ЕУРО: Албанија погоди по само 23 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Новак Ѓоковиќ почна да тренира по операцијата на коленото

Читај повеќе
  • play_arrow

Навивач на Шкотска изведе иконска сцена од Braveheart пред стотици Германци

Читај повеќе
  • play_arrow

Словенија го освои ЕУРО 2024, ама во најдобро пиво

Читај повеќе

ПСЖ за 20 милиони го купи најдобриот руски голман

Читај повеќе
  • play_arrow

Далас на крилјата на Дончиќ го замрзна Бостон на -38 и ја продолжи финалната серија

Читај повеќе