Облачно со локален дожд, викендов сончево

Скопје, 11 октомври 2019 (МИА) – Времето во утринските и претпладневните часови ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, претежно во северните делови. Во текот на денот облачноста ќе се намалува и ќе дува слаб до умерен северен ветер, поизразен долж Повардарието.

Утринската температура ќе биде во интервал од 7 до 16 степени, а дневната од 17 до 25 степени. Во Скопје слично време со температура до 23 степени.

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минимална температура ќе се движи од шест до 15 степени, а максималната од 20 до 26 степени.

В недела ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од четири до 12 степени, а максималната температура од 22 до 28 степени.

реклама

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Македонија

135 новозаразени, 4 починати и 142 оздравени

Read more

ЦИВИЛ: Кршење на изборниот молк и други изборни нерегуларности

Read more

ДИК: Гласањето се одвива мирно и без никакви проблеми

Read more

Сончево и раст на температурите во следните денови, за викендот нестабилно

Read more

Вести

Аја Софија останува отворена за посетители кога ќе нема молитви

Читај повеќе

135 новозаразени, 4 починати и 142 оздравени

Читај повеќе

ЦИВИЛ: Кршење на изборниот молк и други изборни нерегуларности

Читај повеќе

Кокино добива нови патоказни и информативни табли

Читај повеќе

Коронавирус кај 57 морнари во Аргентина, не знаат како се заразиле

Читај повеќе

Расте тензијата на Кавказ: Загинати и ранети ерменски и азербејџански војници

Читај повеќе

Историско зголемување на платите на француските здравствени работници

Читај повеќе

ДИК: Гласањето се одвива мирно и без никакви проблеми

Читај повеќе
  • play_arrow

Лажна дојава за бомба на лет приземји авион на Ryanair

Читај повеќе