Облачно со повремен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, претежно во западните и крајните источни делови.

На места краткотрајно ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 7, а максималната од 10 до 18 степени.

Во Скопје, променливо облачно со повремен дожд и со услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен западен ветер. Минималната температура ќе биде околу пет, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Во среда и четврток ќе биде претежно стабилно со пораст на дневната температура, а услови за краткотраен дожд ќе има само во планинските подрачја.

Под влијание на нов влажен бран, во петок и сабота ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни,

реклама

Борељ: ЕУ не може да го запре Израел

Read more

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Филипче: Рано е да се тргнат маските на отворено

Read more

Најжестоки воздушни напади врз Појасот Газа, загинаа 119 Палестинци

Read more

Македонија

Се чека формална одлука од грчката Влада за отворање на границата

Read more

Филипче: Рано е да се тргнат маските на отворено

Read more

Околу 40.000 дози од AstraZeneca пристигнуваат денес, утре 100.000 од Sinopharm

Read more

Изгоре камион кај Неготино

Read more
 

Вести

Палестинците ги напуштаат населбите во близина на Појасот Газа поради израелските напади

Читај повеќе

Дутерте ѝ се закани на Кина: Нашето пријателство завршува тука

Читај повеќе

Се чека формална одлука од грчката Влада за отворање на границата

Читај повеќе

Филипче: Рано е да се тргнат маските на отворено

Читај повеќе

Околу 40.000 дози од AstraZeneca пристигнуваат денес, утре 100.000 од Sinopharm

Читај повеќе

Изгоре камион кај Неготино

Читај повеќе

ГП „Богородица“ работи нормално, а „Евзони“ уште не е отворен

Читај повеќе

Турција наесен почнува со производство на Спутник V

Читај повеќе
  • filter

Најжестоки воздушни напади врз Појасот Газа, загинаа 119 Палестинци

Читај повеќе