Облачно со слаб до умерен ветар

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7, а максималната ќе достигне од 7 до 12 Целзиусови степени, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје денеска ќе биде претежно облачно со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 9 степени.

Во текот на наредните денови ќе биде претежно облачно со релативно високи утрински температури.

В недела ќе има повремени врнежи од дожд и ќе дува умерен, долж Повардарието засилен југоисточен ветер.

реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Македонија

Мери Дика Георгиевска е нов претседател на Апелационен суд Скопје

Read more

Полицијата го обезбедува просторот околу црквата Свети Спас, пристап ќе имаат само најавени делегации

Read more

Без вода дел од населба Центар

Read more

Дојави за бомби во осум средни училишта во Скопје

Read more
 

Вести

Ковачевски: Компании како Виталиа имаат значајно влијание на растот и развојот на економијата во земјата

Читај повеќе

Мери Дика Георгиевска е нов претседател на Апелационен суд Скопје

Читај повеќе

Театарската претстава „Синиот портокал“ на 8 февруари во Јавна соба

Читај повеќе

Стапи на должност петтата техничка Влада на Бугарија

Читај повеќе

Украинците поднесоа кривична пријава против шефот на Вагнер

Читај повеќе

Полицијата го обезбедува просторот околу црквата Свети Спас, пристап ќе имаат само најавени делегации

Читај повеќе

Без вода дел од населба Центар

Читај повеќе

Дојави за бомби во осум средни училишта во Скопје

Читај повеќе

Пациентите со цистична фиброза утре излегуваат на протест пред Владата

Читај повеќе