Облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег

Времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни попладне. Во вечерните часови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Преку ноќта ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 6, а дневната температура од три до 12 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до еден степен, а дневната температура до девет степени.

Од недела дневните температури ќе бидат во пораст.

реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Следи нов Чернобил ако Азербејџан ги оствари заканите против Ерменија

Read more

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најголемите женкари

Read more

Филипче се сретна со сестрите од Инфективна, кои поднесоа барање за отказ

Read more

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ на протест в сабота „против неправда, реваншизам и политичко насилство“

Read more

Нови 194 случаи на COVID-19 од 1.697 тестирања

Read more

Локални избори за нов градоначалник на Штип во декември

Read more

Бочварски и Баздникин разговараа за гасификацијата во државава и директно авионско поврзување со Русија

Read more

Вести

ВМРО-ДПМНЕ на протест в сабота „против неправда, реваншизам и политичко насилство“

Читај повеќе

Нови 194 случаи на COVID-19 од 1.697 тестирања

Читај повеќе

Локални избори за нов градоначалник на Штип во декември

Читај повеќе

Бочварски и Баздникин разговараа за гасификацијата во државава и директно авионско поврзување со Русија

Читај повеќе

Намален бројот на работници во индустријата

Читај повеќе

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Читај повеќе

Чавушолу: Ако Азербејџан побара, Турција ќе интервенира во Нагорно-Карабах

Читај повеќе

До недела стабилно време со дневни температури до 30 степени

Читај повеќе

Приведена дилерка на кокаин во Тетово

Читај повеќе