Обожавателите ја изненадија Шакира на 46-тиот роденден

Колумбиската пејачка Шакира вчера го прослави 46-тиот роденден, а пред нејзината куќа ја пречека толпа обожаватели кои во еден момент ја расплакаа и таа излезе од куќата за да ги прегрне.

Шакира потоа ја гледаше насобраната толпа од балконот и ги поздравуваше додека ѝ пееја роденденски песни. Пејачката не можеше да ја тргне насмевката од лицето, а во еден момент изгледаше дека ќе заплаче.

Конечно, таа се симна од балконот и се придружи на толпата на улица и срдечно ги поздрави сите, а некои ги прегрна.

URL

„Те сакаме“, воодушевено извикуваа фановите откако им се придружи убавата Колумбијка, а во еден момент таму се појави и маријачи бенд.

Шакира во својата куќа организирала и забава за своите пријатели, а на снимките од социјалните мрежи се гледа како пејачката расположена танцува со своите пријатели и гости.

URL

Да потсетиме, Шакира минатиот месец го привлече вниманието на јавноста по објавувањето на песна во која зборуваше за неверството на нејзиниот партнер, фудбалерот Жерард Пике.

Песната предизвика бројни реакции, а оттогаш нејзините обожаватели често се собираат пред нејзиниот дом и пејачката во неколку наврати ги поздравувала од балконот.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Музика

Првпат по 35 години се продадоа повеќе грамофонски плочи од ЦД-а

Read more

Брано од Dubioza kolektiv демонстрира како звучат питите

Read more

Северина „жари и пали“ на Малдиви, обожавателите ѝ порачаа: Изгледаш како да имаш 25 години

Read more

Шакира конечно откри зошто го провоцира бившиот

Read more
 

Сцена

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Читај повеќе
  • play_arrow

Орландо Блум се распеа среде паб за Свети Патрик

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за BEEF, новата серија на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Disney „рециклираат“ анимации?

Читај повеќе