Нова платформа за вмрежување, менторство, едукација и развој на бизниси

Од бизнис идеја до компанија

Represent Communications ја лансираше новата платформа од која ќе произлегуваат идеите, конекциите и соработките за идни бизниси во регионот.

Мymasterlab.com е местото каде се среќаваат врвни експерти од САД во домени како Machine Learning, AI, Internet of Things, Blockchain, Applied Leadership, Storytelling, Sales Pitch Construction итн. со регионални ентузијасти спремни да ги реализираат своите бизнис идеи или да напредуваат во кариерата.

Свесни сме дека многу одлични идеи не го наоѓаат патот до успехот затоа ги најдовме луѓето кои во процес на менторирање ќе можат да ја променат перспективата на сите оние кои сакаат да направат чекор напред во професионалниот развој, да најдат инвеститори за својата бизнис идеја, да го формулираат пичот кој ќе им го продаде производот или услугата во светски рамки, – вели Наташа Божиновска Миркова, директорка на Represent Communications Македонија.

Во рамки на проектот свои работилници имаат проф. Курт Џеферсон, декан на Спалдинг Универзитетот во Кентаки, експерт за европска и балканска политика; Колин Бирч од Универзитетот во Колорадо, тренер на претприемачи кој овозможува креирање на врски со инвеститори од САД кои би биле заинтересирани за иновативни идеи; Џеј Скот Кристиансон од Универзитетот во Мисури, експерт за Machine Learning, AI, Internet of Things, Blockchain;  Мет Мури storyteller, писател и еду-претприемач; Трон Џордхајм – врвен sales coach.

Независно дали сакате да се истакнете меѓу колегите, да бидете унапредени на подобро работно место, сакате да ве забележи шефот на вашиот шеф, неопходна ви е промена на кариера или компанија, сонувате за своја компанија, имате компанија но ви треба инвестиција и лидерски вештини за да ја развиете ... нашата визија  е mymasterlab.com  да биде местото каде ќе најдете поддршка и ресурси за реализација на сите планови – истакнува Наташа Велковска, проект менаџер на mymasterlab.com.

Платформата се појавува во време на принудна забрзана дигитализација но кризата само се поклопи со моментот на појавување на mymasterlab.com и го потенцираше значењето на ваквите глобални модели на поврзување и соработка кои креираат можности за напредок и нови бизниси.

Не влеговме во ова непромислено, напротив ова е проект кој се потпира на анализа и иновативен пристап. Represent е регионален систем за интегрирани комуникации кој 18 години ја гради приказната за квалитетен партнерски однос со клиенти од рангот на The Coca-Cola Company, Nelt, Wizz Air, Philip Morris International, Microsoft, Hemofarm, Delhaize, VIP итн. Знаењето стекнато од работа на реални комуникациски проекти континуирано го споделуваме во рамки London school of PR и на Knowledge Academy и постојано сме во чекор со промените во светот. Тоа ни дава сигурност дека mymasterlab.com ќе биде препознаена како уште една одлична програма на Represent, – смета Јелена Микиќ, регионален директор за едукација и развој во Represent.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филипче: Дел од граѓаните не се придржуваат до мерките, па и не веруваат дека вирусот постои

Read more

Светот има ново жариште – земја каде за многу луѓе физичката дистанца е невозможна

Read more

Бизнис

Ново поскапување на горивата

Read more

Од бизнис идеја до компанија

Read more

Просечната нето плата во март 26.422 денари

Read more

Економијата на еврозоната го достигна дното

Read more

Вести

Во средината на јуни би требало безбедно да ги пуштиме децата во градинките

Читај повеќе

Спасовски: Неопходни се брзи избори за обезбедување стабилни институции

Читај повеќе

Најмногу овошје се консумира на Медитеранот, најмалку во Централна Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Од утре нема полициски час, од четврток отворање на угостителските објекти

Читај повеќе

Дневен преглед за состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Филмскиот фестивал во Венеција ќе се одржи во септември

Читај повеќе

На регионалниот пат Чашка-Велес се запали и целосно изгоре автомобил во движење

Читај повеќе

Светот има ново жариште – земја каде за многу луѓе физичката дистанца е невозможна

Читај повеќе

За фрлање маски и ракавици на улица во Рим казна до 500 евра

Читај повеќе