Од BMW се подготвени за производство на електричниот i4

Компанијата BMW потврди дека е подготвена за почеток на производството на електричниот седан i4.

И покрај пандемијата со коронавирусот која предизвика проблеми во сите сфери од животот, вклучително и во автоиндустријата, од BMW се држат до нивните планови и го подготвуваат новиот електричен седан i4.

Од BMW потврдија дека се подготвени за производство на моделот i4 откако се завршени сите подготовки.

Во изминатите недели не се завршени само подготовките за производство на моделот i4, туку и за моделот M3 седан со високи перформански и Серија 3 Touring со конвенционален и хибриден погон.

BMW i4 од 0 до 100 км/ч ќе забрзува за околу 4 секунди.

Тагови
реклама

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Невиден масакр: 79 затвореници убиени во три еквадорски затвори, некои обезглавени

Read more

Ставајте појас во кола, токму тоа му го спаси животот на Тајгер Вудс во сообраќајката

Read more

Авто новости

Освежениот MINI со 5 врати пристигнува во март

Read more

Ова е најмоќниот Land Rover Defender кој развива 525 коњски сили

Read more

Колку се различни жените и мажите кога купуваат автомобил?

Read more

Ставајте појас во кола, токму тоа му го спаси животот на Тајгер Вудс во сообраќајката

Read more
 

Автомобили

  • filter

Освежениот MINI со 5 врати пристигнува во март

Читај повеќе
  • filter

Ова е најмоќниот Land Rover Defender кој развива 525 коњски сили

Читај повеќе

Колку се различни жените и мажите кога купуваат автомобил?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ставајте појас во кола, токму тоа му го спаси животот на Тајгер Вудс во сообраќајката

Читај повеќе
  • filter

Citroën го претстави електричниот Berlingo, наскоро во продажба

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот електричен Hyundai Ioniq 5

Читај повеќе

Porsche во неволја: Дали ќе има доволно чипови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали конечно има решение за опасниот аквапланинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Lotus E-R9: Дизајн инспириран од воени авиони

Читај повеќе