Од двокатен автобус направиле дом од соништата

Чарли Меквикар и нејзиниот партнер Лук Вокер одлучиле да живеат заедно, но не сакале да купат куќа за која ќе треба да издвојат многу пари.

Бидејќи не сакале да градат куќа, си купиле двокатен автобус и го преуредиле за да биде функционален дом.

По 1 година го претвориле автобусот во дом од соништата и се вселиле во него.

На приземјето има кујна, дневна соба, канцеларија и тоалет, а на вториот кат има спална соба, гардеробер и када.

Автобусот го купиле за 2.500 фунти, а за неговото преуредување издвоиле 15.000 фунти.

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Архитектура

Поглед во најлуксузниот сафари камп во светот

Read more

Креативни идеи за пролетно уредување на мала тераса

Read more

Чудо од архитектура, а со децении нема ниту еден гостин

Read more

Направете сами: Креативни и модерни полици за книги

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе