Од кои омилени работи би се откажале мажите заради секс?

Најново истражување покажа од што би се откажале мажите во корист на сексот. Секако, станува збор за работи што спаѓаат во омилените за припадниците на машкиот пол.

Драги жени, ако сте помислиле дека мажите повеќе би сакале да гледаат фудбал наместо да имаат секс со вас, се лажете.

Истражувањето спроведено на примерок од 800 испитаници на различни возрасти даде интересни резултати.

Истражувањето се состоеше од само едно прашање: Од што би се откажале еден месец заради секс? Имале дадени одговори за кои требало да кажат во колкав процент би се откажале од нив.

Ова е списокот на работи од кои би се откажале мажите во замена за редовен секс, според најчестите одговори на испитаниците:

10. Мобилен телефон 57,6%

9. Тренинг  60,09%

8. Излегување со другарите - 62,05%

7. Утринско кафе 64,48%

6. Спортски ТВ канали 67,01%

5. Бричење  67,59%

4. Пица 70,70%

3. Социјални мрежи 70,82%

2. Хамбургер - 71,63%

1. Компјутерски игри - 72,43%

реклама

Љубов и секс

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Read more

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Read more

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок

Read more

Секогаш расположени за авантура: Промискуитетни хороскопски знаци

Read more

Магазин

  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Читај повеќе

Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Орел улови двометарска ајкула во САД

Читај повеќе

Руски експерти направија лек за COVID-19

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Читај повеќе
  • play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Читај повеќе