Од понеделник натпросечно топло, температури до 20°C

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен, а должд Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 13°C, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од понеделник ќе имаме сончево со натпросечно топло со мала умерене локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер. Минималната температура ќе биде од – 5 додека максималната ќе биде до 20°C.

Утрово најниската температура е измерена во Берово -8 па следуваат Попова Шапка, -6 Скопје-Петровец, Битола, Крушево, Маврови Анови, -5 Струмица, Демир Капија, Крива Паланка, Штип, -4 Тетово, Прилеп, Претор, Охрид, Дебар, -3 Велес, Виница, -2 Скопје-Зајчев Рид, Кавадарци, 2 Дојран, 3 Гевгелија.

Висината на измеренета снежна покрива на повисоките места во 7 часот изнесува 10 во Маврови Анови и 3 на Попова Шапка.

реклама

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more

Македонија

Следната седмица ќе започне исплатата на повратот на ДДВ

Read more

ЛДП прашува дали Скопје има градоначалник и бара да се искоси тревата и да се средат парковите

Read more

Не полевајте бавчи и не полнете базени, апелира скопски Водовод по регистрирана енормна потрошувачка

Read more

Денес до 40 степени, попладне пороен дожд и грмежи во северните и источните делови

Read more
 

Вести

Загина мотоциклист по судир со возило со холандски таблички во Скопје

Читај повеќе

Следната седмица ќе започне исплатата на повратот на ДДВ

Читај повеќе

На журка кај Бабуна уапсени деветмина, полицијата им нашла дрога

Читај повеќе
  • filter

ЛДП прашува дали Скопје има градоначалник и бара да се искоси тревата и да се средат парковите

Читај повеќе

Во ноќен клуб на патот Тетово-Скопје приведени 8 странски државјанки

Читај повеќе

Драматично предупредување од Европол: Европа е преплавена со дрога, можеме да ја загубиме оваа битка

Читај повеќе

Не полевајте бавчи и не полнете базени, апелира скопски Водовод по регистрирана енормна потрошувачка

Читај повеќе

Серија земјотреси на Крит утрово, најсилниот со магнитуда од 5,3 степени

Читај повеќе

Денес до 40 степени, попладне пороен дожд и грмежи во северните и источните делови

Читај повеќе